6 rzeczy, które musicie zrobić na Santorini!

6 rzeczy, które musicie zrobić na Santorini!

Wydaje mi się, że Santorini to jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Ta wyjątkowa wyspa ściąga co roku miliony turystów, ale nic w tym dziwnego. Sama byłam bardzo ciekawa tego miejsca i nie zawiodłam się! Widoki były wprost spektakularne!

Łapcie listę rzeczy, które musicie zrobić na Santorini!

1. Przejdźcie szlak z Firy do Oi (albo odwrotnie). Przygotujcie się na wędrówkę wzdłuż kaldery, podczas której widoki na pobliskie wyspy i hotele niemalże zawieszone na skałach zrobią olbrzymie wrażenie! Pamiętajcie o wygodnych butach! Spakujcie do plecaka zapas wody i w drogę. Po drodze będziecie mijać urocze miasteczka (Firostefani i Imerovigli), gdzie będziecie mogli uzupełnić zapasy prowiantu. Wyruszcie najlepiej z samego rana, tzn. o 9. Około 11 może zrobić się nieznośnie gorąco (mowa o drugiej połowie września). Będzie pięknie!

  • Długość trasy: ok. 10 km
  • Ile czasu: ok. 3h z przystankami na zdjęcia i picie (wszystko zależy od tempa, z pewnością trzeba liczyć od 2,5h do 5h),
  • Dla kogo: nie musicie mieć wybitnej kondycji – szlak z pewnością jest mniej męczący od tego do Morskiego Oka wiodącego przez Dolinę Pięciu Stawów.

2.  Zjedzcie kolację w jednej z restauracji w Ammoudi Bay! Prowadzi tam ok. 300 schodów, które swój początek biorą tuż przy ruinach zamku w Oi (na końcu głównego deptaka). Na dole czekają na Was restauracje z najświeższymi owocami morza w całym miasteczku. Spróbujcie smażonych kalmarów i grillowanych krewetek. Jeśli chcielibyście zająć stolik tuż przy morzu zróbcie rezerwacje!

Restauracje w Ammoudi Bay: Ammoudi Tavern (możliwa rezerwacja stolika on-line), Sunset Ammoudi Taverna, Taverna Katina

3. Zgubcie się w wąskich uliczkach Oi. Będzie tak uroczo, że nie będziecie chcieli wracać. Pamiętajcie, że Oia, zwłaszcza w sezonie (nawet w drugiej polowie września), jest bardzo zatłoczona. Główny deptak może być niemalże zakorkowany! Ludzi jest tam opór. Wystarczy, że zejdziecie z najbardziej utartego szlaku, a może nawet uda Wam się zrobić fotkę bez nikogo w tle. No jaram się Oią na maxa! Tam jest na prawde pięknie (do czasu, kiedy nie zadepcze Was chińska wycieczka)!

4. Zobaczcie czerwoną plażę w Akrotiri. Dostaniecie się tam lokalnym autobusem z Firy. Jeśli wypożyczycie samochód to po drodze zatrzymajcie się przy punktach widokowych. Z pewnością zobaczycie jeden z najlepszych widoków na całą kalderę oraz Firę i Oię w oddali. ❤

5. Jakby to banalnie nie brzmiało – zobaczcie zachód słońca w Oi! Uchodzi za jeden z najbardziej spektakularnych na świecie. Najlepszą miejscówką do podziwiania zachodu są ruiny zamku, które znajdziecie tuż obok schodów do Ammoudi Bay. Weźcie pod uwagę, że chętnych do zajęcia dobrej miejscówki jest mnóstwo. Najlepiej zaklepcie miejsca już godzinę przed zachodem. Mi zrobienie dobrego zdjęcia nie było dane, bo zostałam stratowana przez chińska wycieczkę. Przed zachodem było tak:

6. Spacerujcie po Firze, Firostefani i Imerovigli. Wszystkie te miejscowości są przeurocze!

Kto się wybiera?

Efcharisto za uwagę! Zostawiam więcej fotek. 😎

Komentarze