AzjaMalezja

7 atrakcji w Kuala Lumpur, których nie możecie przegapić!

Kuala Lumpur to moje ulubione miasto w Azji Południowo-Wschodniej. KL uwielbiam za różnorodność, pyszne jedzenie i pogodę (wiem, że często pada, ale jest ciepło!). Kiedy mówię o tym na głos twarz rozmówcy często zamienia się w znak zapytania. No, bo przecież Singapur nowocześniejszy, a Bangkok ma więcej do zaoferowania. No i co z tego?! Ja Kuala Lumpur darzę szczerym uczuciem. Podobnie jak całą Malezję, którą do tej pory traktowałam nieco po macoszemu, bo byłam tylko w KL i na Langkawi. Wszystko przede mną, nie? 😇 Tymczasem łapcie listę rzeczy, które trzeba zrobić będąc w KL.👈

1. Spacerujcie po Kampung Baru. To typowa dla Malajów wioska położna w sercu tętniącego życiem miasta. Zobaczycie tam drewniane domy na palach, kurczaki spacerujące po ulicy i lokalne biznesy. Wszystko to na tle Petronas Towers. Kontrast, że siemasz. No dla mnie bomba! W Kampung Baru zjecie też najlepszy street food w całym mieście. Karmią tam wybornie. Dajcie się skusić na sate z sosem orzechowym, laksę czy rendang.

Dojazd: wskoczcie w metro (kierunek: Gombak) i wysiądźcie na stacji Kampung Baru.

2. Zróbcie sobie zdjęcie z Petronas Towers nocą. Te dwie wieże robią wielkie wrażenie zwłaszcza wieczorową porą. Wpadnijcie do KLCC Park, który znajduje się tuż za nimi. Stamtąd widok jest boski, a i sam park jest bardzo przyjemny. Wieczorami odbywają się tam pokazy fontann. Może akurat przypadną Wam do gustu. Mi głównie chodziło o wieże.

P.S. W Petronas Towers znajduje się restauracja Madam Kwan’s, w której jadłam najlepszą curry laksę w życiu. Polecam to mało powiedziane.😇

Dojazd: wskoczcie w metro (kierunek: Gombak) i wysiądźcie na stacji KLCC.

3. Pojedźcie do Batu Caves. Te jaskinie położone 13 km od centrum KL to święte miejsce dla wyznawców hinduizmu, a zarazem cel pielgrzymek. Jeśli będziecie w KL podczas święta Thaipusam to Jaskinie Batu muszą się znaleźć na Waszej liście. Więcej o Thaipusam przeczytacie tu. Poza tym będziecie mogli tam spróbować indyjskich przysmaków i podglądać wolnożyjące makaki.

Dojazd: pojedźcie na KL Sentral, wskoczcie w kolejkę KTM Komuter i dojedźcie do ostatniej stacji Batu Caves. Kolejka jedzie ok. 20 minut, a bilet powinien kosztować ok. 4,5 MYR (w obie strony).

4. Najedzcie się w Lot 10 Hutong. To food court, w którym znajdziecie wszystko co najlepsze w kuchni malezyjskiej. A przecież jedzenie jest ważne w podróży, prawda? Spróbujcie nasi lemak, roti, mee laksa i kuey teow. Jadłabym wszystko!

Dojazd: wskoczcie w MRT i wysiądźcie na stacji Bukit Bintang. Foodcourt znajduje się na dole w centrum handlowym Lot 10.

5. Wpadnijcie do Chinatown. Odwiedźcie taoistyczną świątynię Kuan Ti i hnduistyczną Sri Mahamariamman. Napijcie się wody z kokosa, spacerujcie po Jalan Petaling i róbcie zakupy.

P.S. Wiedzcie, że jedzenie na Chinatown nie jest do końca autentyczne. Knajpy są nastawione na turystów przez co ceny są często mocno zawyżone, a jakość jedzenia pozostawia dużo do życzenia.

Dojazd: wskoczcie w metro i wysiądźcie na stacji Pasar Seni. To już rzut beretem od Chinatown. Przy okazji możecie zajrzeć na Central Market (duży niebieski, budynek tuż przy Pasar Seni). To doskonałe miejsce na zakup pamiątek.

6. Zjedzcie danie banana leaf na Little India (Brickfields). To danie z południa Indii serwowane na liściu bananowca. Dostaniecie ryż, różne rodzaje curry i kurczaka jeśli o niego poprosicie. Porcje są olbrzymie,  danie jest pyszne i mega tanie. Nie zapłacicie za nie więcej niż 10 MYR. Banana leaf serwowane są niemalże w każdej knajpie w Brickfields.

Dojazd: na Little India dojdziecie ze stacji Bank Rakyat Bangsar lub KL Sentral w ok. 10 minut.

7. Wjedźcie na Menara KL Tower. To jedna z najwyższych wolnostojących budowli świata. Z góry zobaczycie Petronasy z zupełnie innej perspektywy. Aktualne ceny biletów wstępu znajdziecie tu.

Podrzucam kilka linków. Zakładam, że się przydadzą. 😊

Mapa metra
KTM – kolejka do Batu Caves
Darmowy przewodnik po KL

Prawda, że Kuala Lumpur jest super?😇

Komentarze