Bez tego nie wyjeżdżaj z Hong Kongu!

Bez tego nie wyjeżdżaj z Hong Kongu!

Hong Kong to jedno z tych miejsc, do którego naprawdę chce wrócić. Po pięciu latach, dalej czuję ogromny niedosyt, który z każdym kolejnym miesiącem narasta. Już wiem, gdzie będziemy mieli przesiadkę podczas następnej wyprawy. 😉

To miasto ma najwięcej drapaczy chmur na śmiecie! To miasto (państwo) ma najbardziej fascynujący krajobraz miejski ze wszystkich miast w jakich byłam! To miasto to najprawdziwsze spotkanie wschodu z zachodem! Muszę tam wrócić najszybciej jak to możliwe i Wam też radzę najlepiej od razu spakować walizki. W Hong Kongu czeka na Was mnóstwo atrakcji. Łapcie gotowca i w drogę!

Co trzeba zobaczyć i zrobić w Hong Kongu:

Widok z Victoria Peak

Wzgórze górujące nad wyspą Hong Kong, z którego widok powala na kolana za dnia i nocą. Jeśli w Hong Kongu będziecie tylko przejazdem to Victoria Peak to właśnie to miejsce, które musicie zaliczyć.

Dostaniecie się tam tramwajem, który rusza z Peak Tram Terminus w pobliżu stacji metra Central i Admiralty. Bilet na tramwaj kosztuje 45HK$, natomiast za bilet na tramwaj i taras obserwacyjny zapłacicie 90HK$. Alternatywą jest autobus nr 15 (9,80HK$), który złapiecie np. przy Central Ferry Pier. Czy warto? Odpowiadam zatem śpiewnym głosem -> Meeeega warto! Amen!

Promenda Tsim Sha Tsui

Promenada na Półwyspie Kowloon u wybrzeży Zatoki Wiktorii z cudownym widokiem na wyspę Hong Kong. To właśnie na Tsim Sha Tsui przekonacie się, że Hong Kong ma najbardziej fascynujący krajobraz miejski na świecie! Wpadnijcie konieczne na Symphony of Lights! To pokaz typu światło-dźwięk, który odbywa się codziennie o 20:00.

Dotrzecie tam bardzo łatwo wysiadając na stacji metra Tsim Sha Tsui Station.

Mong Kok

Dzielnica na Kowloon, w której dzieje się absolutnie wszystko! Mnóstwo ludzi, mnóstwo neonów, mnóstwo straganów, mnóstwo garkuchni. To kwintesencja tego miasta! Jeśli chcecie zobaczyć Hong Kong, który znacie ze zdjęć z chińskimi neonami jedźcie od razu na Mong Kok. Zróbcie zakupy na Ladies Market. Zjedzcie gęś i egg tarts! Nie wracajcie bez spróbowania dim sumów!

Wysiądźcie na stacji metra Mong Kok Station i spróbujcie nie oszaleć od ilości ludzi i straganów.

P.S. wiecie, że Mong Kok to najbardziej zaludnione miejsce na świecie?

Wielki Budda Tian Tan i Klasztor Po Lin

To największy posąg siedzącego Buddy na świecie! Żeby się do niego dostać będziecie musieli pokonać ponad 260 schodów. Zajrzyjcie też do Klasztoru buddyjskiego Po Lin (tuż obok Buddy). Wszystkie te atrakcje znajdują się na wyspie Lantau.

Z Kowloonu czy Hong Kongu to całkiem długa wyprawa. Wskoczcie w metro i wysiądźcie na stacji Tung Chung. Następnie złapcie autobus nr 23 do Ngong Ping Bus Terminus skąd widać już Wielkiego Buddę. Podróż będzie trwała około 45 minut. Można również skorzystać z kolejki linowej, która swój początek ma tuż przy stacji metra Tung Chung. Miejcie jednak na uwadze fakt, że opcja metro + autobus będzie znacznie tańsza.

Świątynia Man Mo

Mała świątynia buddyjska wciśnięta między wieżowce przy Hollywood Road. Wnętrze wypełnia dym ze spiralnych kadzideł. Klimat nie z tej ziemi!

Zróbcie sobie spacer ze stacji metra Sheung Wan lub Sai Ying Pun.

Świątynia Wong Tai Sin

To najczęściej odwiedzana świątynia, tym razem taoistyczna, znana z rytuału kau cim (wróżenie z ‚fortune sticks’).

Dojedźcie do stacji metra Wong Tai Sin Station i kierujcie się do wyjścia B2. Później czeka Was już tylko krótki spacer do świątyni.

Central

Spacer wśród wieżowców na wyspie Hong Kong to jest coś! Koniecznie zobaczcie z bliska budynek Bank of China. Robi wrażenie! Dla chętnych z zasobniejszym portfelem proponuję zakupy w centrum handlowym Times Square.

Przejażdżka piętrowym tramwajem

Wiecie, że wyspa Hong Kong to jedyne miejsce na świecie, w którym można się przejechać piętrowym tramwajem? Mieszkańcy Hong Kongu nazywają je Ding Ding. Po przejażdżce zrozumiecie dlaczego.

Rejs promem (miejskim) przez Zatokę Wiktorii

Przepłyńcie się promem ze Star Ferry Pier na Kowloon do Central Ferry Pier na wyspie Hong Kong. W ciągu tygodnia za bilet zapłacicie 2,5HK$, a w weekendy 3,4HK$. Tu znajdziecie rozkład.

Makau

Jeśli będziecie mieć czas to koniecznie wybierzcie się na jeden dzień do Makau. Poczujecie się trochę jak w Lizbonie i trochę jak w Las Vegas!

Złapcie prom z China Ferry Terminal do Macau (Outer Harbour). Rejs potrwa ok. 60 min, a bilet w jedną stronę nie powinien kosztować więcej niż 164HK$. Rozkład promów znajdziecie tu.

Adres terminala promowego: China Hong Kong City, 33 Canton Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong (1/F Departure Hall / 2/F Arrival Hall)

P.S. Makau to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie w autobusach zapowiada się przystanki po kantońsku, portugalsku i angielsku!

Prawda, że Hong Kong jest super? 😇

Komentarze