Budapeszt | co warto?

Budapeszt | co warto?

To moje TOP 11. Jakie jest Wasze? 🙂

1. Wejdź na wzgórze Gellerta, a nie pożałujesz! Widok z góry jest boski. Dunaj, mosty, w oddali Parlament, Peszt jak na dłoni. Gwarantuję zachwyt! P.S. mierz siły na zamiary. W gorący dzień wejście może być wykańczające.

2. Wpadnij do Szimpli na piwo. To mega popularny ruin pub. Możesz odpocząć siedząc w wannie albo w przeciętym na pół samochodzie. To miejsce żyje za dnia, a wieczorami wręcz tryska energią. Nie martw się, jest dużo miejsca. Każdy znajdzie kąt dla siebie. Będziesz pod wrażeniem. Tak ‘od czapy’ miejsca dawno nie widziałam :).

3. Spaceruj wzdłuż Dunaju ⛵. Moja ulubiona trasa to ta od Parlamentu do Mostu Wolności (lub odwrotnie). Spacer zaplanuj późnym popołudniem. Wtedy Dunaj będzie skąpany w cudownych promieniach słonecznych. P.S. jeśli nie masz ochoty na spacery to wskocz w tramwaj nr 2. To linia, która ma malowniczą trasę wzdłuż deptaka nad Dunajem.

4. Zjedz langosza w hali Nagy Vásárcsarnok. To tłusty placek (mi przypomina pączka) podawany ze śmietaną i startym żółtym serem. Po jego zjedzeniu czułam, że w moich żyłach płynie tłuszcz. Ale co zrobisz? To takie dobre!

5. Wpadnij na do Altair, The Sister Teahouse Of Sirius na ciastko i herbatę. To herbaciarnia, w której rozprostujesz nogi po długim spacerze, położysz się na wygodnych poduchach na … uwaga – półkach! Trzy piętra ‘leżanek’, poduchy i zwisające nogi. Wielbię to miejsce całym serduchem!

6. Pojedź jedną z najstarszych linii metra w Europie na Plac Bohaterów (Hosok Tere) i do Zameku Vajdahunyad . Wszystko to znajduje się w otoczeniu ładnego parku miejskiego. Kilka kroków dalej wpadniesz na znane łaźnie Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda. Jeśli czas pozwoli to skorzystaj z kąpieli. Okolica ‘must see’ podczas wizyty w Budapeszcie.

7. Wskocz w autobus nr 16 z Deak Ferenc i pojedź do Baszty Rybackiej. Kiedyś był to fragment murów obronnych. Teraz to jeden z symboli miasta. Widok z góry na Parlament jest boski. Nie przegap tego miejsca!

8. Chill out na Wyspie Małgorzaty. To wyspa na Dunaju, na którą dostaniesz się z Mostu Margit Hid. Na miejscu możesz wypożyczyć rower, leżeć na trawie, gapić się na Dunaj, zjeść lody. Chill out na maxa.

9. Wybierz się na rejs po Dunaju . Wiesz, że możesz skorzystać z tej atrakcji jeśli masz bilet dobowy (oraz dobowy grupowy) na komunikację miejską? Wskocz w tramwaj wodny np. na Petofi ter i dopłyń aż do Wyspy Małgorzaty <3

10.   Zrób sobie fotkę z Parlamentem! Jeśli chcesz zwiedzić Parlament zorganizuj sobie wycieczkę. Więcej szczegółów znajdziesz tu.

11. Wybierz się do Ogrodów Królewskich, które znajdują się u stóp Zamku Królewskiego.

Mapa ze wszystkimi miejscówkami

Komentarze