Jak kupić tani lot?

Jak kupić tani lot?

Staramy się wyjeżdżać raz w miesiącu. Najczęściej stawiamy na szybkie city-breaks w Europie, ale przynajmniej dwa razy w roku wyjeżdżamy gdzieś dalej. Bilety najczęściej kupujemy pod wpływem impulsu. Kiedy widzimy tikety w dobrych cenach ciężko nam przejść obok nich obojętnie! No wiadomo, nie lubimy przepłacać. Promocje najróżniejszych linii lotniczych śledzę praktycznie każdego dnia (Maciej twierdzi, że robię to zdecydowanie za często 😂). A doskonałym miejscem do wyszukiwania fajnych cen są Infoloty. Z ich zakładką ‘Promocje’ znamy się bardzo dobrze! No i właśnie – łapcie garść praktycznych informacji, jak upolować tanie loty!

Czym są Infoloty?

Infoloty to serwis za pośrednictwem, którego kupicie bilety na loty zarówno tanich linii, jak i tych regularnych. Zabukujecie też hotele i miejsca na przylotniskowych parkingach. No i warto śledzić wcześniej wspomnianą zakładkę ‘Promocje’, bo Infoloty daje tam znać o fajnych okazjach. A jeśli zależy Wam na dobrej cenie biletu w jedno, konkretne miejsce to koniecznie ustawcie sobie alert cenowy. Wtedy będziecie informowani o interesującej Was promocji mailowo.

Jak zarezerwować lot przez Infoloty?

Ich interface jest totalnie przejrzysty, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów z kupieniem biletów. 😊 Na głównej stronie (zakładka ‘Loty’) wybieramy lotnisko, z którego chcemy wyruszyć, miejsce docelowe, daty i ilość pasażerów. Tu zwróćcie uwagę na to, że w przypadku wylotu z Warszawy (lub innych miast, w których jest więcej niż jedno lotnisko) można wybrać kilka opcji: Warszawa – wszystkie lotniska, Warszawa Chopin i Warszawa Modlin. Proponuję postawić na Warszawa – wszystkie lotniska, bo dzięki temu wyszukiwarka uwzględni wszystkie możliwe loty z każdego lotniska. To co jest ekstra to fakt, że przy kliknięciu na daty pokazuje się kalendarz całego miesiąca wraz z przybliżonymi cenami. Dzięki temu od razu widać, na jakie terminy bilety są najtańsze.

Po kliknięciu ‘Szukaj’ pokazują się dostępne loty. Domyślne sortowanie pokazuje loty od najtańszego (można zmienić na sortowanie: od najkrótszego lub najlepszego, co oznacza najlepszą cenę i najkrótszy czas lotu). Z lewej strony można również założyć pasujące nam filtry, tzn. loty tylko w określonych godzinach lub tylko wybrane linie lotnicze. Jeśli zależy Wam na dobrych cenach to po prostu nic nie zmieniajcie. 😊

Następny krok to wybór lotu. Później nie pozostaje nic innego, jak podanie danych pasażerów (imię, nazwisko, jak w dokumencie podróży, tj. w dowodzie osobistym lub paszporcie) i płatność, której można dokonać przy pomocy karty kredytowej lub PayU (przelewy on-line). Dla chętnych – przy okazji zakupu biletu, do rezerwacji można od razu dodać m.in. ubezpieczenie.

Opcja MultiLine

To genialna opcja, która pozwala na wyszukanie i kupno lotów łączonych w tanich linii lotniczych. Dla lepszego zrozumienia – jeśli z punktu A do punktu B nie ma bezpośrednich lotów, to dzięki opcji MultiLine można wyszukać low-costowe loty przesiadkowe.

W zeszłym roku, dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy (Chopin) do Lamezia Terme udało nam się skoczyć na przedłużony weekend do Kalabrii, która jest suuuper! Niestety połączenie to zostało skasowane. No, ale nie ma tego złego, bo można postawić na lot łączony w równie dobrych cenach. Dzięki tej opcji nie trzeba przeszukiwać stron tanich linii i porównywać cen, bo Infoloty robi to za nas.

Takich lotów szukamy dokładnie tak samo, jak opisałam powyżej, tj. w zakładce ‘Loty’ wybieramy miejsce wylotu, przylotu, daty i ilość pasażerów. Za przykład weźmy loty do wspomnianej Kalabrii.

Pierwszym wynikiem jest właśnie kombinacja lotów tanich linii lotniczych – połączenie Ryanair i Wizz Air. W pierwszą stronę (Warszawa – Lamezia Terme) mamy do wyboru aż dwie kombinacje (obie z przesiadką na lotnisku Orio al Serio w Bergamo). Jeśli zależy Wam na czasie to wybierzcie tę z krótszym czasem podróży, czyli 6h i 15 min. Jeśli jednak wybierzecie tę drugą (9h i 55 min.) to będziecie mieć aż 6 godzin na to, żeby skoczyć do Bergamo. Tamtejsze Citta Alta (Górne Miasto, czyli zabytkowa część Bergamo) jest przeurocze! Lotnisko Orio al Serio i centrum dzieli zaledwie 5 km, także wyrobicie się na bank.

Lot powrotny jest również przez Bergamo. W tym przypadku czas na przesiadkę to 3h i 45 min., co pozwoli na spacer do pobliskiego centrum handlowego, które znajduje się dosłownie naprzeciwko lotniska.

Jak widzicie, dzięki MultiLine można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, tzn. przy okazji zwiedzić miasto przesiadkowe. Nie tyczy się to tylko lotu z Warszawy do Lamezia Terme z przystankiem w Bergamo, ale i wielu innych destynacji, np. Warszawa – Ibiza (z przystankiem w Londynie) czy Poznań – Sardynia (z przystankiem w Londynie) i wielu innych.

No, także dzięki Infoloty możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, znaleźć super promocje i kupić bilety w dobry cenach. Nie wiem, jak Wy, ale my w to wchodzimy! 😊

Komentarze