Miyajima | najlepszy pomysł na wycieczkę z Hiroszimy

Miyajima | najlepszy pomysł na wycieczkę z Hiroszimy

Itsukushima, bardziej znana jako Miyajima. Wyspa w pobliżu Hiroszimy, która szybko stała się jednym z moich ulubionych miejsc w Japonii. Jeśli chcecie spędzić totalnie chilloutowy dzień to koniecznie się tam wybierzcie! Słynna brama tori, świątynie, plaże, mnóstwo dobrego jedzenia, wszędobylskie jelonki i zieleń – to wszystko znajdziecie na Miyajimie! Zaplanujcie tu najlepiej cały dzień, bo wyspa jest mega! ❤

Jak się dostać?

Z centrum miasta dostaniecie się tam w mniej niż godzinę. Na stacji Hiroszima wskoczcie do pociągu linii JR Sanyo i wysiądźcie na stacji Miyajimaguchi. Przejazd będzie trwał ok 25 minut. Stamtąd czeka Was krótki spacer do przystani, z której odpływają promy na wyspę. Do wyboru są dwa: JR i Matsudai. Ten z oznaczeniem JR pokrywa Japan Raill Pass. Oznacza to tyle, że jeśli posiadacie passa, to za całą podróż nie dopłacicie ani jena. Rejs będzie trwał ok. 10 minut (tu znajdziecie rozkład). P.S. wszystko jest doskonale oznakowane, z pewnością bez problemu dotrzecie do przystani i wsiądziecie do właściwego promu.

Co zobaczyć i co zrobić?

Odwiedźcie Itsukushima Shrine (świątynia shinto) poświęcony bogom morza z ‘pływającą’ bramą tori, która symbolizuje wejście do świątyni oraz przejście do świata nieskończoności. Brama ma aż 16 metrów wysokości i stanowi jeden z trzech tzw. japońskich pejzaży (inne to zatoka Matsushima i półwysep Ama-no-hashidate). W trakcie przypływu wygląda jakby unosiła się w wodzie. Podczas odpływu natomiast można do niej podejść! Jeśli wybierzecie się na Miyajimę na cały dzień to zapewne zobaczycie ją w dwóch odsłonach, bo poziom wody może zmienić się w zaledwie kilka godzin. 😊 To trzeba zobaczyć!

Godziny otwarcia: 6:30 – 18:00

Koszt wstępu: 300 JPY (ok. 10 PLN)

Zjedzcie węgorza (unagi) w restauracji Fujitaya! To knajpa, która specjalizuje się tylko w jednym daniu. Ale jakim daniu! ❤ Ten grillowany węgorz był jedną z lepszych rzeczy jakie jadłam! Przygotujcie się na długie kolejki. My po wpisaniu się na listę gości czekaliśmy na stolik ponad godzinę. Tanio nie jest, ale warto to mało powiedziane!

Koszt: 1800 JPY (ok. 65 PLN/jedna porcja)

Adres: 25-2 Miyajimacho, Hatsukaichi, Hiroshima Prefecture

Godziny otwarcia: 11:00 – 17:00

Spacerujcie, spacerujcie, spacerujcie! Na Miyajimie jest mnóstwo szlaków, a ze względu na górzystość wyspy widoki są boskie. Idziecie, idziecie a tu nagle takie widoki. 😍

Wpadnijcie do buddyjskiej świątyni Daisho-in, która znajduje się u podnóża świętej góry Misen. Składa się z kilku pawilonów porozrzucanych po wzgórzach. No jest malowniczo! Zobaczycie tam też mnóstwo posążków jizo (buddyjskie bóstwo, które symbolizuje opiekę nad dziećmi), a nawet tybetańskie młynki modlitewne. Dotrzecie tam w 5 minut spacerem z Itsukushima.

Godziny otwarcia: 8:00 – 17:00

Koszt wstępu: brak

Zobaczcie świątynię „1000 mat”, czyli Senjokaku. Znajduje się na wzgórzu tuż przy świątyni Itsukushima. Podczas święta kwitnących wiśni świątynia i okolica wyglądają bajkowo.

Godziny otwarcia: 8:30 – 16:30

Koszt wstępu: 100 JPY (ok. 3 PLN)

Spróbujcie ostryg, których farmy są bardzo popularne w okolicy. Słyną ze swojej jakości i delikatnego smaku. Na głównej ulicy handlowej zobaczycie mnóstwo straganów, gdzie ostrygi są grillowane.

Z pewnością warto się również wybrać na szczyt Góry Misen, z której roztacza się podobno niezły widok na pobliskie wyspy i Hiroszimę. My postawiliśmy na totalny chill i niespieszne spacery. Misen zostawiam na następny raz, bo wierzę, że taki nastąpi. 😇 Rozważcie też nocleg na Miyajimie. Na wyspie znajdziecie wiele opcji noclegowych na każdą kieszeń. Na pewno fajnie by było zacząć zwiedzanie z samego rana, kiedy jeszcze tłumy turystów nie dotrą tu z Hiroszimy.

Kto się wybiera?

Arigato za uwagę! Zostawiam fotki. 😇

Komentarze