Ulubione kanały podróżnicze na YouTube

Ulubione kanały podróżnicze na YouTube

Odkąd wyrzucili Makłowicza z Dwójki telewizja może dla mnie nie istnieć. Lubię jeszcze Tadeusza Sznuka z ‘Jeden z dziesięciu’. I to by było na tyle. Koniec, kropka.  Telewizor służy mi tylko i wyłącznie do odtwarzania YouTube. Dobre kanały podróżnicze na YouTube są lepsze od niejednej dobranocki ❤  Oglądam ich sporo. A co polecam? Proszę bardzo 😇

Po polsku:

Gdzie Bądź. Program podróżniczo – obyczajowo – rozrywkowy. Tak mówią o sobie Gdziebądzie (Zońka i Pioter), z którymi często „widuję się” przed snem. Rzucili korpo, kupili bilet i wyjechali gdzie bądź razem z dronem Dżonsonem. Postanowili objechać świat. Nadawali z RPA, Kambodży, Sri Lanki, Australii, Vanuatu, Filipin, Turcji, Iranu, a nawet Kirgistanu! Fejsbunio powiedział mi, że wkrótce wybierają się do Chin. Szykuje się mega ciekawa nowa seria! W każdy poniedziałek czekam z niecierpliwością na nowe video i szczerze im kibicuję!

P.S. na odcinku „Co Australijczycy wiedzą o Polsce” popłakałam się ze śmichu 😁

Kaja z Globstory to Martyna Wojciechowska YouTube. Mogę jej słuchać godzinami, bo mówi tak pięknie, że przywodzi mi na myśl Krystynę Czubówną. Mieszkała w Stambule i Barcelonie. Jest fanką samotnych podróży. Była sama na Kubie, Sri Lance, a nawet w Chinach (doskonale wiem co ma na myśli mówiąc, że „Chiny są czasem fuj”)! Sprzedaje mnóstwo ciekawostek i opowiada mega historie. Wpadajcie na jej kanał. Jest super!

Busem przez świat. Chyba nie muszę nikomu przedstawiać ekipy Busem przez świat. Od dawna piszą bloga, wydali książki, zdobyli tytuł bloga roku. Ich ideą są podróże busem. W ten sposób przejechali USA, Australię, Islandię, Gruzję i wiele innych zakątków. Wiecie co jest mega? To, że nigdy nie płacili za nocleg! Nocują przeważnie ‘na dziko’ w namiotach. Szacun przeogromny! Ich kolejny, chyba największy projekt to „Busem przez 3 Ameryki”. Codziennie o 19:00 na ich kanale ląduje nowe video z wyprawy. Śledzę i czekam na więcej!

Kołem się toczy. Karola, podobnie jak Kaję, wyjątkowo lubię słuchać. Przejechał rowerem tysiące kilometrów. Zjechał wszerz i wzdłuż Kirgistan i Tadżykistan, Gruzję a nawet Iran. Szacun! Seria z Indii to mój faworyt. Czekam na więcej!

Przez świat na fazie. Zastanawiałam się czy dodać Dawida do mojej listy. Mimo jego ‘specyfiki’ oglądam go i jakby nie było podziwiam. Można go lubić lub nie, ale trzeba przyznać że jest prawdziwym podróżnikiem. Przejechał 3 kontynenty stopem! Złapał nawet jachtostopa do Ameryki Południowej, pił alko z pingwinami, spał w meczetach, przejechał Pakistan z uzbrojoną eskortą! Ostatnia seria video z Afryki mnie nie zachwyciła (po prostu nie jestem fanką tego kontynentu), ale tę o Azji polecam każdemu.

In inglisz:

Lost LeBlanc. Christian pochodzi z Vancouver, ale nadaje głównie z Azji Południowo-Wschodniej. Pamiętam jego pierwsze video, kiedy nagrywał starym GoPro i dopiero zaczynał swoją przygodę z YouTube. Teraz jego walizka ze sprzętem jest pewnie większa od mojego plecaka spakowanego na 2-tygodniowy trip. Efekty jego pracy robią wielkie wrażenie. Potrafi nie tylko fajnie opowiadać, ale jego technika edytowania jest godna podziwu. Propsy za to, że wszystkiego uczył się sam.

Migrationology. Mark Wiens – na papierku Amerykanin, ale w jego żyłach płynie zupa tom yum! Mieszka w Tajlandii i podróżuje ze swoją żoną i (od niedawna) synem po całym świecie. Jego motyw przewodni to jedzenie. O tajskich potrawach wie absolutnie wszystko. Jego kanał i blog to skarbnica wiedzy dla każdego kto wybiera się do Tajlandii. To dzięki Migrationology trafiłam w mega miejsca w Tajlandii i nie tylko! Must watch dla każdego azjoholika!

Erwan Heussaff. Nadaje z Manilii na Filipinach. Nagrywa głównie o jedzeniu, ale serią podróżniczą też może się pochwalić. Jego playlista ‘Overnight’ robi wrażenie. Idea jest taka, że video powstają podczas 24-godzinnego pobytu w azjatyckich metropoliach. Wielki plus za to, że Erwan podaje konkretne miejscówki, do których warto zajrzeć na jedzenie, drinka, itp. Panie będą zadowolone, bo na Erwana aż miło popatrzeć – if you know what I mean 😇 😍

A Wy jakie kanały na YouTube śledzicie? 🙂

Komentarze