Co zobaczyć w Oslo i okolicy przez weekend?

Co zobaczyć w Oslo i okolicy przez weekend?

Wybieracie się do Oslo na weekend? To świetnie! Mam dla Was ściągę! Łapcie listę miejsc wartych zobaczenia w Oslo razem ze wskazówkami dojazdu i krótką listę fajnych miejscówek w pobliżu stolicy 😇

Co zobaczyć w Oslo?

1. Budynek Opery w samym sercu Oslo u wybrzeży Oslofjord. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym. Będziecie robić fotki jak szaleni, bo gmach opery i widoki są mega!

Dojazd: tramwaje 11, 13 i 19 do przystanku Dronningens Gate, autobusy 32, 70, 80E, 81A, 81B, 82E, 83, 84E do przystanku Tollboden

2. Aker Brygge. Moje ulubione miejsce! To mega reprezentacyjna miejscówka na wybrzeżu. Pełno tam (drogich) knajp, sklepów i luksusowych osiedli. Wyobrażacie sobie mieszkanie z prywatną przystanią dla osobistej łódki? To właśnie znajdziecie na Aker Brygge.

Dojazd: tramwajem nr 12 do przystanku Aker Brygge

3. Frognerseteren! Wskoczcie w metro (linia nr 1) i dojedźcie do samego końca, do stacji Frognerseteren. Metro wjeżdża na szczyt góry! Widoki po drodze i na samej górze są warte grzechu. Po drodze będziecie mijać skocznię narciarską Holmenkollen. Dla fanów skoków przystanek w drodze na Frognerseteren jest wskazany.

4. Jezioro Maridalsvannet. Chcecie poczuć norweską przyrodę? Koniecznie pojedźcie nad Maridalsvannet!

Dojazd: autobusem nr 54 lub tramwajem nr 11 do przystanku Kjelsas.

5. Grefsenkollen. To wzgórze na północnym wschodzie Oslo. Widok z góry jest przeeepięknyyy!

Dojazd: liniami metra nr 4 lub 5 do stacji Storo, następnie autobusem nr 56 z Storo do Akebakken. Stamtąd czeka Was przyjemna wspinaczka.

6. Park Vigelanda. To największy park miejski w Oslo! Znajdziecie tam ponad 200 kontrowersyjnych rzeźb Gustava Vigeland, które przedstawiają nagie postacie.

Dojazd: linie metra 1/2/3/4/5 do stacji Majorstuen, tramwaj nr 12 do przystanku Vigelandsparken.

7. Karl Johans Gate. To Krakowskie Przedmieście Oslo z mnóstwem sklepów i butików. Zacznijcie spacer przy Pałacu Królewskim, a następnie kierujcie się w stronę Parlamentu.

Dojazd do Pałacu Królewskiego: tramwaje nr 13 i 19 do przystanku Nationaltheatret, linie metra nr 1/2/3/4/5 do stacji Stortinget Stasjon (stacja znajduje się pomiędzy Lille Grensen – Akersgata i Karl Johans Gate)

Wypożyczacie samochód i chcecie zobaczyć kawałek prawdziwej Norwegii w pobliżu stolicy? Noł problem. Bardzo proszę!

Fajne miejscówki pod Oslo:

1. Verdens Ende, czyli Koniec Świata. Mega malowniczy punkt widokowy na wyspie Tjøme ok. 120km na południe od Oslo.

2. Halden. Miasteczko przy granicy ze Szwecją, oddalone o ok. 115km od Oslo. Wybierzcie się do twierdzy na wzgórzu. Widoki są przeokropne 😂

3. Sponvika. Wioska bez uroku z okropnymi widokami 😜

4. Svinesund. Równie okropne miasteczko i cieśnina o tej samej nazwie tuż przy granicy ze Szwecją 😅

Kto się wybiera łapka w górę 😇

Komentarze